A római kamilla illóolaj illata mézes, édeskés, a virága pedig kissé almára emlékeztető, nyugtató, pihentető hatású, így jól használható a stressz és a szorongás csökkentésére, valamint az alvás elősegítésére. A bőrápolásban is kedvelt illóolaj. 5 ml Hatásairól és használatáról olvasson többet a termékleírásban.
A római kamilla neve a görög eredetű anthemis szóból származik, jelentése: kicsi virág. Használata több mint 2000 éves múltra tekint vissza: egyiptomi leletek bizonyítják, illetve a skandináv hitvilágban a nap istenével kötötték össze.
Illóolajának illata mézes, édeskés, a virága pedig kissé almára emlékeztető. A szikes talajok lakója, hazánkban is őshonos gyógynövény, „növények doktora” elismerő címet is megkapta. Hatóanyagai bővelkednek nyugtató észterekben, amelyek kisgyermekek és felnőttek megnyugvását egyaránt kiválóan szolgálják.
A római kamilla illóolaj ismert nyugtató és pihentető tulajdonságairól, és gyakran használják az aromaterápiában a stressz és a szorongás csökkentésére, valamint az alvás elősegítésére. A bőrápolásban is népszerű, megnyugtatja és hidratálja a bőrt, és minden bőrtípusra jótékonyan hat, beleértve az érzékeny bőrt is.
Főbb tulajdonságai:
Javasolt:
A fent felsorolt terápiás hatások, javallatok tájékoztatás jellegűek. Bővebb információért forduljon a megnevezett irodalmakhoz vagy szakképzett aromaterapeutához.
Az illóolajok igen hatékony, koncentrált növényi kivonatok, melyek megfontolt, körültekintő használatakor az egészségünk fenntartása érdekében hatékony segítők. Gyermek kezébe nem való. Szembejutáskor azonnal bő vízzel vagy növényi hordozóolajba (pl. olíva, napraforgó) mártott vattával/gézzel töröljük át a területet. Az illóolajok gyúlékonyak, tartsuk távol nyílt lángtól, hőtől. Használat előtt ajánlott allergiateszt végzése (alkarra cseppentve figyeljük a reakciót: bőrpír, vörösödés, hólyagosodás esetén ne használjuk). Túlzott belégzés esetén menjünk friss levegőre.
Irodalom
BATTAGLIA, Salvatore: The Complete Guide to Aromatherapy. The International Centre of Holistic Aromatherapy, 2003.
BAUDOUX, D. – BREDA, M.L.: Huiles essentielles chémotypées. Aromathérapie scientifique. Edition J.O.M. Bruxelles, 2015.