A bio rózsa virágvíz a virágvizek királynője: hatékony bőrápoló, gyulladás- és öregedésgátló, hidratáló, összehúzó, sejtregeneráló, frissítő, idegnyugtató hidrolátum.
A damaszkuszi rózsa virágvíz a világ egyik legértékesebb és legkeresettebb illatának, a damaszkuszi rózsa illóolajának vízgőz-desztillációs lepárlásakor keletkezik. Az illóolajban koncentráltan jelenlévő hatóanyagokat bár kisebb mennyiségben, de szintén magában foglalja, így ez az édes és üde illatú párlat számos bőrápoló tulajdonsággal rendelkezik: összehúzó, feszesítő, lassítja a bőr öregedését, felveszi a harcot a ráncokkal, tisztítja, frissíti és puhítja a bőrt testünk bármely részén (arc, nyak, dekoltázs, hajas fejbőr, érzékeny szemkörnyék stb.). Nyugtató, gyulladásgátló, pórusösszehúzó hatása révén kiválóan alkalmazható bőrpirosodás és más irritációk enyhítésére, illetve akné, hajszálértágulatok, bőrfoltok, ráncok, valamint a repedt, vízhiányos bőr kezelésére.
A rózsavíz ezen kívül tonizáló, sebgyógyító és antibakteriális hatású, C-, B- és E-vitaminokban gazdag. Mélységében tisztítja a bőrt, amelyet mindeközben ellenállóbbá, feszesebbé és puhábbá is varázsol.
Mindemellett, hogy testünket kényezteti és körüllengi, lelkünket is átöleli ez az örök illat. Segít, hogy letisztultabbnak lássuk saját magunkat és a minket körülvevő világot, ezáltal nem csak megszépülten, hanem sokkal nyugodtabban és magabiztosabban vesszük a hétköznapok kihívásait.
Kiváló kozmetikai alapanyag.
Az érzékeny bőr (és lélek) kényeztetésére.
Felhasználási területei (külsőleg)
INCI: Rosa Damascena Flower Water*, citronellol°, geraniol°, nerol°, methyl eugenol°.
Összetevők: damaszkuszi rózsavirág hidrolátum*
* Ellenőrzött ökológiai gazdaságból.
° természetes illóolaj-komponensek.
Tárolás: Felbontás után ajánlatos 60 nap alatt felhasználni. Hőtől és fénytől védve, lehetőleg hűtőszekrényben tároljuk.
Irodalom:
Len Price Cert and Shirley Price: Understanding Hydrolats: The Specific Hydrosols for Aromatherapy: A Guide for Health.
Suzanne Catty: Hydrosols: The Next Aromatherapy.
Rácz János: Növénynevek enciklopédiája. Tinta Könyvkiadó, Budapest, 2013.